Teleurstellend gelijkspel voor Heerde tegen SV Twello
Heerde is er opnieuw niet in geslaagd om te winnen van laagvlieger SV Twello. De hele wedstrijd was Heerde de betere ploeg. De geel-zwarten kwamen tweemaal op voorsprong, maar kreeg ook tweemaal de deksel op de neus uit de spaarzame momenten dat Twello voor het doel van Heerde verscheen. Eindstand 2-2.
Heerde startte voortvarend aan de wedstrijd. Het was dominant en liet Twello vooral achter de bal aanlopen. De diverse aanvalsgolven leverden ook mogelijkheden op. Daan Nijmeijer was dichtbij de voorsprong met een bekeken schot van buiten de 16. Corstiaan Altenburg schoot rakelings naast en een kopbal van Raoul Wijenberg werd van de lijn gehaald. In de 27e minuut was het eindelijk raak. Een vrije trap van Corstiaan Altenburg werd door Dennis Calkhoven binnen gekopt. 1-0 Heerde! Voor Calkhoven de 14e treffer dit seizoen. Daarmee is hij momenteel topscorer van de klasse. Heerde ging op jacht naar meer. Wederom was het Daan Nijmeijer die het van afstand probeerde. De bal veranderde van richting, maar de doelman wist ternauwernood te redden. Twello was op dat moment nog niet eenmaal dreigend geweest. Al snel bleek dat louter standaardsituaties voor gevaar konden gaan zorgen. En dat gebeurde. Een vrije trap halverwege de helft van Heerde werd ingebracht. In de scrimmage die ontstond maaide Bryan Hegen zijn tegenstander onderuit in een poging om de bal weg te schieten. Duidelijke strafschop, welke door Tim Evers koelbloedig werd binnen geschoten. Ongelofelijk maar waar: ruststand 1-1.
Direct na rust was Heerde erg dichtbij een nieuwe voorsprong. Een voorzet van Corstiaan Altenburg werd verlengd. Op miraculeuze wijze verdween de bal niet ín het doel maar via de paal uit het doel. Het spelbeeld was direct weer duidelijk. Heerde in de aanval en op zoek naar de voorsprong, waar Twello alles gaf om het gelijke spel te verdedigen. Naarmate de 2e helft vordert gaat de tijdsdruk een rol spelen. Heerde werd slordiger en kreeg zodoende minder kansen dan in de 1e helft. Toch kwam Heerde in de 77e minuut op voorsprong. Corstiaan Altenburg snoepte na fel jagen de bal af van aanvoerder Evers. Alleen voor de keeper behield Altenburg het overzicht en stelde Nick Wijenberg in staat om de 2-1 binnen te schieten. Opluchting bij Heerde! Maar wie dacht dat hiermee de wedstrijd beslist was, kwam bedrogen. Nog geen minuut later stond het gelijk. Wéér uit een vrije trap halverwege de helft. De voorzet werd voor het doel gekopt en van dichtbij binnen geschoten. Deze nieuwe dreun was er één te veel. Heerde probeerde het nog wel en kreeg via Dennis Calkhoven nog één goede kans om alsnog te winnen. Het mocht echter niet zo zijn deze middag.
Zodoende speelt Heerde totaal onnodig gelijk tegen SV Twello. De teleurstelling na afloop was dan ook groot. Lang treuren heeft echter weinig zin. Volgende week krijgt Heerde een nieuwe kans op drie punten. Wederom staat een thuiswedstrijd op het programman. Deze keer tegen Be Quick Zutphen. De uitwedstrijd eindigde in 2-2. Lukt het Heerde deze keer wel om de drie punten in eigen huis te houden?
Opstelling: Vincent Mosterd, Sylvan Vos, Michel Calkhoven, Dewi van Velsen, Bryan Hegen, Maarten Smit, Raoul Wijenberg, Dennis Calkhoven, Corstiaan Altenburg, Nick Wijenberg (54. Davy Cornelissen), Daan Nijmeijer.
Doelpuntenmakers Heerde: Dennis Calkhoven (27e minuut), Nick Wijenberg (77e minuut)